Licznik odwiedzin

073935
Dzisiaj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Wszystkich:
34
62
99
73935
Twój adres IP: 18.204.48.69
Server Time: 2021-08-03 13:16:38

Posiadamy umowę z NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia

Nasi Partnerzy

audioservice
interton
oticon
phonak
siemens
signia

 

Czym są szumy uszne?

Szumy uszne w języku angielskim określane są jako tinnitus.
Tinnitus z łacińskiego oznacza "dzwonienie" ( łac. tinnire ).

Szumy uszne przez pacjentów opisywane są w różny sposób, nie tylko jako dzwonienie, ale także jako: pisk, gwizd, świst, szum wiatru, szum morza, szum muszli, bulgotanie, tętnienie, pukanie, dudnienie, wycie, ćwierkanie, szelest gniecionego papieru i wiele innych dźwięków.

Mogą być odczuwane w jednym uchu lub obu uszach, w głowie, z tyłu głowy lub nawet obok głowy. Istnieją okresowo lub stale. Istnieje również duża rozpiętość w dokuczliwości szumów. Jest duża grupa osób, którym szumy przeszkadzają tylko w ciszy, np. podczas zasypiania i po przebudzeniu, w trakcie czytania książki.

Ludzie z problemem szumów usznych mają trudności ze skupieniem się, uniemożliwia to wykonywanie różnych czynności, zakłóca normalne funkcjonowanie na co dzień oraz pracę zawodową. W skrajnych przypadkach doprowadza do głębokiej rozpaczy i depresji, powodując cierpienie oraz rujnując w znacznym stopniu normalne życie.

Posiadając szumy uszne niezwłocznie zapisz się na wizytę w naszym gabinecie. Jesteśmy w stanie Państwu pomóc.

Co powoduje szum uszny?

Jedną z najczęstszych przyczyn szumów usznych jest ubytek słuchu. Może być to związane urazem spowodowanym przez wybuch lub narażeniem na głośną muzykę. Ale szum uszny może pojawić się równolegle z nagłą utratą słuchu.

U osób cierpiących na szum uszny często stwierdza się narażenie na stres. Niektóre leki, jak np. leki przeciwbólowe czy leki stosowane w leczeniu reumatyzmu mogą wywołać szum uszny. 

Szumy uszne SUBIEKTYWNE

Stanowią ponad 95 % wszystkich szumów usznych.

Szumy te słyszalne są tylko przez osobę, której dokuczają. Ten rodzaj szumów usznych towarzyszy często niedosłuchom odbiorczym.

Zmiany w narządzie słuchu związane z wiekiem są najczęstszą przyczyną pojawienia się szumów usznych.

Dlaczego nie można się przyzwyczaić do szumów usznych?

Uciążliwość szumów usznych polega na tym, że słyszy się go wbrew swojej woli. Gdy szum uszny pojawi się po raz pierwszy, szybko zaczyna być postrzegany jako dyskomfort.

Na początku pacjent może próbować wypoczywać i tym samym ograniczy kontakty towarzyskie. Niemniej jednak takie wycofanie nie polepsza sytuacji. Szum uszny pochłania jeszcze więcej uwagi pacjenta - zaczyna dominować. Jest to błędne koło, które natychmiast należy zatrzymać. Trzeba zepchnąć szum uszny z piedestału i z powrotem odzyskać nad nim kontrolę.

Nauka radzenia sobie z szumem usznym …

Nawet przy braku określenia swoistej przyczyny, szum uszny można leczyć!

Istnieje wiele możliwości , aby pomóc pacjentom znaleźć metody radzenia sobie z nim.

Nasz protetyk znajdzie dla Państwa najlepsze rozwiązanie problemu.

Należy pamiętać, że priorytetem jest zgłoszenie się do specjalisty. Gabinet AUDIO-MED zawsze udzieli Państwu profesjonalnej pomocy. Wystarczy umówić się na wizytę.