Licznik odwiedzin

073953
Dzisiaj:
W tym tygodniu:
W tym miesiącu:
Wszystkich:
52
80
117
73953
Twój adres IP: 18.204.48.69
Server Time: 2021-08-03 15:36:27

Posiadamy umowę z NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia

Nasi Partnerzy

audioservice
interton
oticon
phonak
siemens
signia

 

 

Cel: 

Każdy z producentów aparatów posiada dodatkowe akcesoria  do aparatów słuchowych. Mają one na celu poprawić słyszenie, rozumienie mowy jak i sprawić aby użytkownicy aparatów słuchowych  mogli z nich czerpać jak najwięcej korzyści. Prosimy pytać o te produkty w gabinecie Audo-Med.

 

Na czym polega: 

Urządzenia takie mają za zadanie przenieść sygnał akustyczny od nadawcy do odbiorcy bez żadnych zakłóceń - z pominięciem negatywnego wpływu środowiska akustycznego ( np. pogłosu).

Do najtrudniejszych środowisk akustycznych należą sytuacje, gdy sygnał mowy oraz sygnał zakłócający (hałas)  charakteryzują się zbliżonym kształtem widma.

Do takich środowisk należą:

 

  • środowiska pogłosowe, np. kościoły, gdzie mamy problem ze zrozumieniem mowy,
  • rozmowy w grupie, np. klasy szkolne , w których dzieci mogą mieć problemy ze zrozumieniem nauczyciela.

 

W takich sytuacjach bywa, że aparaty słuchowe są nie wystarczające. Z tego powodu stosuje sięSystemy FM (freuquency modulation).

 

BARDZO WAŻNE !!

Potrzeba zapewnienia możliwie najbardziej naturalnego, niezakłóconego dźwięku sygnału mowy dotyczy przede wszystkim małych dzieci w okresie nabywania przez nie umiejętności mówienia.

Tak więc systemy FM najbardziej poleca się dzieciom, aby umożliwić im normalne rozwijanie się pomimo ubytku słuchu.

 

 

 

AKCESORIA BEZPRZEWODOWE:

Są to urządzenia, które współpracują z aparatami słuchowymi. Ułatwiają one sterowanie aparatami i/lub komunikację na przykład z telefonem, telewizorem, odtwarzaczem Mp3, komputerem itp.

 

 

1. Piloty zdalnego sterowania: 

 

Dzięki tym urządzeniom nasz pacjent jest w stanie sterować swoimi aparatami słuchowymi, bez ich dotykania, poprzez dodatkowy pilot.

Wszystkie piloty do naszych aparatów słuchowych pozwalają na regulację ich wzmocnienia.

Nasz gabinet posiada również bardziej zaawansowane piloty, które dodatkowo wyposażone są np. w przełącznik zmiany programu, włącznik/wyłącznik aparatu słuchowego. 

 

2. Inne urządzenia współpracujące z Naszymi aparatami słuchowymi:

Oprócz pilotów zdalnego sterowania nasze aparaty słuchowe współpracują również z innymi urządzeniami ułatwiającymi komunikację, pomiędzy nimi, a aparatami słuchowymi.

Są to specjalne adaptery/ interfejsy, które łączą się bezprzewodowo (przez Bluetooth) z aparatem słuchowym oraz takimi urządzeniami, jak laptop, telewizor, telefon (stacjonarny, komórkowy).

Urządzenia taki transmitują dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego.

Gabinet AUDIO-MED daje możliwość zakupienia takich urządzeń wspomagających słyszenie, a co za tym idzie poprawę rozumienia mowy, naturalne słyszenie dźwięków.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu w celu skorzystania z oferty.

 

INNE URZĄDZENIA WSPOMAGAJACE SŁYSZENIE:

Istnieją sytuacje, kiedy osoba nosząca aparaty słuchowe musi je zdjąć. Najprostszym przykładem jest czas, w którym osoba kładzie się spać albo znajduje się sama w domu i nie są one jej w tym momencie potrzebne.

Osoba z dużym ubytkiem , która wyłączy lub zdejmie aparat słuchowy, nie jest w stanie usłyszeć dźwięku budzika czy sygnału alarmu przeciwpożarowego ( taka sytuacja jest zagrożeniem życia!).

W takich przypadkach zbawienne okazują się przedmioty, które są w stanie poinformować nas o tym, że dzwoni budzik lub alarm.

 

Wszystkie te urządzenia mogą Państwo zakupić w naszym gabinecie!

 

BUDZIK DLA OSÓB NIEDOSŁYSZĄCYCH:

Budzik posiada element wibrujący, który umieszcza się pod poduszką na której śpimy. Uaktywnia się podczas alarmu.

 

 

 

Posiadamy również modele budzików, które pacjent umieszcza na nadgarstku, tak jak zwykły zegarek. Budziki te również posiadają część wibrującą.

 

 

TELEFONY STACJONARNE DLA OSÓB NIEDOSŁYSZĄCYCH:

W ofercie Gabinetu AUDIO-MED posiadamy również telefony stacjonarne dla osób niedosłyszących. Przekazują one dźwięk do aparatów. W ten sposób nasi pacjenci bez wysiłku porozumiewają się z osobą dzwoniącą.

Telefon stacjonarny idealny jest zarówno dla osób starszych jak i np. pracowników biur.